Algorithmic SICAV a. s.

Algorithmic SICAV a. s.
Sokolovská 675/9, Karlín
186 00 Praha 8
IČ: 10829954
Spisová značka: B 26279 vedená u Městského soudu v Praze

Podfondy

Algorithmic Hi-Tech Podfond

„Naším cílem je adekvátní dlouhodobé zhodnocení, nikoli dobrodružství“, říká ekonom a investor Pavel Kohout. Dlouholetý poradce českých ministrů financí i Petra Kellnera a tvůrce obchodních algoritmů. Nyní zve další investory, aby se připojili k jeho investicím do amerického technologického indexu NASDAQ.

Lidský faktor je vždy jedním z největších investičních rizik. Oproti tomu kvalitní algoritmus přináší pravidla a pravidla znamenají disciplínu. Algoritmus N2 dokáže určit, kdy jsou akcie relativně levné nebo relativně drahé a podle toho obchodovat.

Algorithmic Real Estate Podfond

Realitní fond, jaký český trh zatím neznal. Pomocí algoritmu investujeme do realitních společností na americkém trhu cenných papírů (Real Investment Estate Trusts neboli REIT). „Tento trh nabízí výnos srovnatelný s akciovým trhem při menším riziku,“ říká Pavel Kohout, ekonom, publicista a investor. „Je přitom zajímavé, že REIT jsou mezi českými investory velmi málo známé.“

Českým zájemcům umožňujeme dosahovat zhodnocení srovnatelného s výnosy z nemovitostí v USA a dalších vyspělých trhů. Dále nabízíme nesrovnatelně větší likviditu, než jaká by byla možná při přímém nákupu nemovitostí. Investice směřují do cenných papírů podložených nemovitostmi ve vyspělých zemích, především v USA. Speciální algoritmus fondu je přitom schopen včas varovat před finančními a realitními poklesy a přizpůsobit jeho strategii.